Vítejte na stránkách skupiny historického šermu

Jindřich z Jindřichova Hradce

Zabýváme se nácvikem a předváděním historického šermu, tvorbou choreografií, scénikou a divadlem. Používáme vlastní autorské scénáře s odkazem na historické události období gotiky až baroka. Připravujeme programy pro veřejnost i na soukromé akce (oslavy narozenin, svatby, firemní akce), zúčastňujeme se historických slavností, pořádáme historické slavnosti na hradech a zámcích, spolupořádáme městské dny a slavnosti a realizujeme oživené prohlídky hradů a zámků. 

Příběh rytíře

Interaktivní vystoupení o rytířích, zbraních, zbroji a způsobech boje ve středověku ve kterém naši rytíří poodhalí divákům tajemství turnajových triků. záludných seků
a tvrdých úderů. Ale zároveň do představení zapojí i mladé panoše z publika, ze kterých se po intenzivním tréninku stanou rytíři. Délka vystoupení cca 30 minut.

Tajná římská jízda císaře Karla IV

Příběh Karla IV, který se těsně před svou korunovací vydává do Říma, aby si v převlečení za poutníka prohlédl honosné památky, nasbíral svaté relikvie, ale 
který se ve svatém městě setká s bezbožným krčmářem, jemuž udělí lekci v pravdě královskou. Délka vystoupení cca 35 minut. 

Duelanti v ose času

Šermířské duely v průběhu časového období od gotiky po baroko. Komponované vystoupení složené ze šermířských soubojů inspirované historickými událostmi a pověstmi. V průběhu vystoupení uvidíte chladné zbraně různých období a k nim náležící historické kostýmy. Délka vystoupení dle požadavků 10 až 30 minut.

Dále nabízíme:
Tanec s ohněm, orientální tanec, přednášky o chladných zbraních, ukázky soubojů, spolupořádání historických průvodů, účast na bitvách, postavení kompletního historického ležení (stany,lavice, stoly, vaření v kotlíku).

Kontakty

Jméno email  Telefonní kontakt
Skupinový email shsjindrich@seznam.cz  
Marcel Hofman - hejtman hofes@seznam.cz 720 151 017
Michaela Hofmanová - administrátor michaelahofmanova@centrum.cz 603 855 174
Facebook Facebook stránka