Zabýváme se nácvikem a předváděním historického šermu, tvorbou choreografií, scénikou a divadlem. Používáme vlastní autorské scénáře s odkazem na historické události období gotiky až baroka. Připravujeme programy pro veřejnost i na soukromé akce (oslavy narozenin, svatby, firemní akce), zúčastňujeme se historických slavností, pořádáme historické slavnosti na hradech a zámcích, spolupořádáme městské dny a slavnosti a realizujeme oživené prohlídky hradů a zámků. 

Příběh rytíře

Interaktivní vystoupení o rytířích, zbraních, zbroji a způsobech boje ve středověku ve kterém naši rytíří poodhalí divákům tajemství turnajových triků. záludných seků
a tvrdých úderů. Ale zároveň do představení zapojí i mladé panoše z publika, ze kterých se po intenzivním tréninku stanou rytíři. Délka vystoupení cca 30 minut.

Tajná římská jízda císaře Karla IV

Příběh Karla IV, který se těsně před svou korunovací vydává do Říma, aby si v převlečení za poutníka prohlédl honosné památky, nasbíral svaté relikvie, ale 
který se ve svatém městě setká s bezbožným krčmářem, jemuž udělí lekci v pravdě královskou. Délka vystoupení cca 35 minut. 

Duelanti v ose času

Šermířské duely v průběhu časového období od gotiky po baroko. Komponované vystoupení složené ze šermířských soubojů inspirované historickými událostmi a pověstmi. V průběhu vystoupení uvidíte chladné zbraně různých období a k nim náležící historické kostýmy. Délka vystoupení dle požadavků 10 až 30 minut.

Dále nabízíme:
Tanec s ohněm, orientální tanec, přednášky o chladných zbraních, ukázky soubojů, spolupořádání historických průvodů, účast na bitvách, postavení kompletního historického ležení (stany,lavice, stoly, vaření v kotlíku).

Kontakty

Skupina historického šermu Jindřich z.s. 
Sídliště Vajgar 687, 377 01 Jindřichův Hradec          
IČO: 70831858 
shsjindrich@seznam.cz 

Michaela Hofmanová 603 855 274
Marcel Hofman 720 151 017
Zdeněk Kula 724 021 277
Facebook